MILSIG K-series Elite-usterka markera.

MILSIG K-series Elite-usterka markera.

Postprzez CRONEMAN » 2009-11-15, 00:38

Witam wszystkich
Jestem użytkownikiem markera Milsig K-series Elite. Ogólnie sprawuje sie dobrze jednak na ostatniej strzelance zaczął strzelać seriami a przy okazji starcił szczelność w power tubie. Przy pociągnięciu za spust oddaje kilka strzałów-jednym słowem nie blokuje rear bolta w tylnym położeniu. Towarzyszy temu oczywiście ścinanie kulek.
Po powrocie do domu jak na złość zaczął strzelać prawidłowo - pojedynczo. Zabrałem sie wiec za szczelność. Rozebrałem w drobny mak power tube wymieniłem oringi. Ogólnie power tuba została uszczelniona. Podczas strzelania testowego marker działał jak należy.
Nastepnego dnia podczas kontynuacji strzelań testowych po oddaniu kilku prawidłowych strzałów znowu zaczął strzelać seriami. Odkreciłem butle naładowałem i wkreciłem ponownie wtedy zaczął strzelać prawidłowo. Nabrałem więc podejrzeń co do humorzastego (niestprawnego)zaworu w butli. Po wkreceniu innej butli strzelał bardzo dobrze. Już myslałem że problem mam z głowy i że przyczyną jest niesprawny zawór w tamtej butli. Zostawiłem markera na chwile.
Po około pół godziny gdy chciałem go ponownie wypróbować PONOWNIE ZACZął WALIÆ SERIAMI. Zgłupiałem już. Teraz to juz nie wiem co może być przyczyną niesprawności. Strzelam na hp, w markerze wykorzystuje system flexi-może to on nie podaje powietrza prawidłowo? A może to temperatura jakoś wpływa na sprawność-chociaż nie było az tak zimno około 10stopni C.
Zwracam się z prośbą o pomoc, radę do użytkowników milsigów i innych zaprawionych w serwisowym boju z markerami starych wyjadaczy.
Marker jest podobny w srodku do A5 jednak nie jest taki sam!
Zaznaczam że kumpel podczas tej strzelanki nie miał takich problemów ze swoim milsigiem wiec to chyba nie pogoda.
CRONEMAN
 

Postprzez adamgsi » 2009-11-15, 12:17

Moze masz e-gripa hehehe

Nie ale tak na powaznie ja bym obczail spust moze masz ten jezyczek juz watarty ten co lapie hmmer-a moim zdaniem niema tam wielkiego feleru ktćrego niepotrafilbym zrobiac jak bedziesz mial dalej problemy podjedz z nim do mnie .
adamgsi
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2008-07-10, 23:13
Lokalizacja: Krapkowice

Postprzez DiaKum » 2009-11-15, 12:54

Witam, ja mialem swego czasu z tippmannem podobny problem - strzelanie seriami - wtedy krytycznym elementem byla uszczelka wewnatrz power tuby. Jej wymiana na oryginal dala pozytywny efekt (dodaje ze na oryginal - po parokrotne proby z "bardzo podobnymi uszczelami" (akurat nie mialem takiej pod reka i szukalem zamiennika) konczyly sie niepowodzeniem... ale tutaj widze ze problem moze byc bardziej zlozony - ciezko powiedziec, nigdy nie grzebalem w milsigu ;/
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez CRONEMAN » 2009-11-15, 14:18

Do przedmówców. Oczywiście mozecie miec racje, ale gdyby przyczyną była jakas uszczelka lub blokada rear bolta to czy nie byłoby tak ze marker cały czas nie działa? On ma tak ze jak strzela dobrze to strzela a jak sie spartoli to spartoli. W milsigu w power tubie sa 2 uszczelki. Są odpowiwedzialne za szcelnośc power tuby. Te u mnie są dobre. Zaczynałem podejrzewać system fleki, ale po podłączeniu zwykłego wężyka również wali seriami. Teraz nawet wali serią ciągłą. Ciekawa przypadłość już gdy butla jest prawie pusta (bardzo małe cisnienie) zaczyna strzelać pojedynczo-prawidłowo.
CRONEMAN
 

Postprzez Edi » 2009-11-15, 20:06

Mam MILSIGa od roku.
Wydaje mi się,że wiem o nim wszystko. Kilka razy chciałem go już oddac albo wyrzucic bo mnie doprowadzał do szału.
ALe teraz muszę powiedziec,że jak sie go pozna to może by całkiem przyjemny karabinek.

Taki problem jak opisujesz miałem oczywiście. Nie jest to wina marekera ani jego podzespołów. Po prostu MILSIG nie lubi HP. Przy niskiej temperaturze (już poniżej 10*C) ilośc powietrza potrzebna do przeładowania bolta jest za mała.
Jest za mała bo powietrze nie mo że się optymalnie rozprężyc, ponieważ potrzebuje ciepła z otoczenia.
Na HP możesz grac w lecie ale i tak zdarzają się serie i ścinanie kulek.
Ja oddałem/sprzedałem wszystkie butle HP i teraz gram tylko na CO2.
Nawet w zimie. Problem zniknął. Proponuje Tobie abyś na próbę zagrał kiedyś na CO2.
Właśnie na jesień.Zobaczysz różnicę.

Jeszcze jedna ważna rzecz: w Power Tube masz mały tłok z białym plastikiem. Powinieneś go wymienic na tłok z czarnym plastikiem. Tak zaleca MILSIG CA.

SPrawdÂź jeszcze ile fps masz na HP i ile będziesz miał na CO2.
Przy tej samej lufie,kulkach i warunkach pogodowych.
Powinno Ci wyjśc,że na CO2 masz około 30-40fps więcej.
Właśnie ta różnica powoduje,że CO2 przeładowuje bolta za każdym razem a HP nie.

Możesz także założyc słabszą sprężynę (skrócic obecną), może też pomóc.
Edi
 

Postprzez CRONEMAN » 2009-11-17, 20:06

Edi dzieki za informacje wreszcie jakies konkrety. Brzmi to nawet sensownie. Niestety nie moge teraz sprawdzić ponieważ zniecierpliwiony posłałem markera do serwisu. Zobaczymy co orzekną. Napisze jak skonczyły sie moje boje i przygody z markerem.
Zamawiałeś jakies cześci w Pradze?
CRONEMAN
 

Postprzez Edi » 2009-11-18, 11:33

Tak, kupowałem troche rzeczy w Pradze.
Sklep jest OK i jest to oficjalny przedstawiciel MILSIG na Europę.

Jeśli chodzi o Twój problem to myśle,że za bardzo Ci nie pomogą.
Z reguły bardzo rzadko sprzedawcy znają to co sprzedają (chodzi tutaj o doświadczenia z użytkowania sprzętu).

Z mojego doświadczenia, tak jak już napisałem jest to problem z zasilaniem (HP).
Ciśnienie powietrza jest za małe i bolt nie przeskakuje odpowiednio daleko aby zaczeopić o sear.Wtedy masz efekt strzału serią ponieważ młoteczek kilka razy uderza w wewnątrz Power Tube.
Miałem to samo i kilka miesięcy z tym walczyłem sam bo niewiele wiedzy jest w branży.

Przetestuj CO2 i zobaczysz.

Pozdrawiam
Edi
 

Postprzez Calafior » 2009-12-30, 15:27

Witam nie bede zakładał osobnego watku zapytam tutaj.
Posiadam marker T68Gen5 i mam z nim problem nie moge wycisnac wiecej niz 240fps myślałem ze to przez uszkodzoną powertube kupiłem nową i to samo juz mi brak pomysłow co moze byc nie tak sprawdzałem szczelnosc i tu jest ok. Czy to moze wina tego ze gram na HP a jak pisał przedmówca lepiej bedzie chodził na Co2 ?
Calafior
 

Postprzez Edi » 2009-12-30, 18:35

MILSIG osiaga na HP 240fps przy lufie 16".
Testowałem póÂźniej lufy 14" co dało 260fps i na końcu 12" co dało 280fps.
Edi
 

Postprzez Calafior » 2009-12-30, 22:07

Testowałem na lufie 14" i na lufie 22" nie było różnicy chyba ze ja coś sknociłem. Ale jak pisałeś wcześniej po podłączeniu Co2 Fps-y powinny skoczyć do góry :?:
Calafior
 

Postprzez adamgsi » 2009-12-31, 17:52

witam was ja wymienilem zawor na ten z biala usczelka i jest ok pozatym mam flexi air i gram na hp i powiem wam ze w moim nie mam problemow ciekaw jestem tylko jak z tymi fpesami jak potestuje dam znac co i jak calafior niezalamuj sie milsig lub rap to dobry sprzet bedzie dobrze pozdrawiam
adamgsi
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2008-07-10, 23:13
Lokalizacja: Krapkowice

Postprzez Calafior » 2010-01-02, 10:23

OK w takim razie czekam na wyniki testów .
Calafior
 

Postprzez Przemo » 2010-01-03, 00:34

taka ciekawostka dla posiadaczy Milsiga trafiłem na fotkę Milsig + e grip A5 widze ze pasuje ciekawe jak to się sprawdza .

Obrazek
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez adamgsi » 2010-01-04, 14:31

Przeciez o tym wiadomo od samoego poczatku ze kolby lufy i gripy pasuja z a-5 do milsiga zadna nowosc ciekawe tylko czy maga podaza z podawaniem kulek
adamgsi
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2008-07-10, 23:13
Lokalizacja: Krapkowice

Postprzez Calafior » 2010-02-03, 21:27

Edi napisał(a):Jeszcze jedna ważna rzecz: w Power Tube masz mały tłok z białym plastikiem. Powinieneś go wymienic na tłok z czarnym plastikiem. Tak zaleca MILSIG CA.


Mozesz mi powiedziec gdzie kupiłes ten czarny młoteczek ? I co on konkretnie daje?
Calafior
 

Następna strona

Powrót do RAM / RAP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron