MILSIG Seria-K M4 Carbine.

Postprzez omnipotentus » 2009-10-02, 11:46

W zimie tylko HP...
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Edi » 2009-10-02, 12:05

Na zdjęciu widzę,że masz butle 3,5oz CO2.
Możesz dokupić drugą (nosić jako zapas) i bez problemu pograsz.
Na dwóch butlach 3,5oz CO2 wystrzelasz ponad 300 kul.
W militarnym PaintBall'u to wystarczy.

Ja jeszcze nigdy nie wystrzelałem więcej niż 300 kul na grę.

Jeżli chodzi o zimę to próbowałem grać na HP i tragedia (jak Ci już pisałem).
Teraz gram tylko na CO2. Grałem nawet przy -10*C i marker strzelał.

Inny, większy problem w zimie to puchnięcie kulek w magazynku. Na to zwróć uwagę.
Musisz sam dobrać odpowiednią amunicję metodą prób i błędów.

Ja teraz testuję kule z pudrem w środku. Są niewrażliwe na mróż i wilgoć.Zobaczymy.
Edi
 

Postprzez mobius » 2009-10-02, 14:11

Nie chce Cie poprawiac ale chyba to jest 5oz. Chce zamowic wlasnie z milsig.eu.

Zamówiłem sobie też jedną 9oz. Sprawdze choc chyba nie wejdzie mi do kolby bo jest o 2mm za szeroka.

Co do kulek z pudrem to mam takowe do P99 RAM 0,43cal i latają dużo lepiej niż klasyczne.
mobius
 

Postprzez omnipotentus » 2009-10-02, 15:25

Co2 to chyba przy pojedynczych strzalach... jak puscisz serie przy -10 to ci zamrozi markera calkiem... a czemu HP sie nie sprawdza?
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez lordmarcel » 2009-10-02, 15:45

Przecież MILSIG nie ma ognia ciągłego
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez mobius » 2009-10-02, 16:07

nie ma nie ma choć przy sprawnych palcach wywołać szron na butli nie jest problem ;]
mobius
 

Postprzez Edi » 2009-10-02, 16:21

Sorki ale wg m nie to jest 3,5oz bo kolba jest za mała.
A jeżeli kupowałeś z MISLIG.eu to oni oferują tylko kolbę + butle3,5oz.

SprawdÂź na butli, może ja się faktycznie mylę :-)
Edi
 

Postprzez mobius » 2009-10-02, 16:41

Fakt oferuja kolbe na 3,5oz ale w ofercie maja tylko 5oz catalina tank. Stąd mój post. Mogę się mylić szczególnie że brak jednoznacznej informacji na samej butli.
mobius
 

Postprzez Edi » 2009-10-02, 21:25

W sumie nieważne :-)

W Poznaniu bedę chyba w drugiej połowie paÂździernika. Dam Ci wcześniej znać.
Jak nie pojad to wyśle Ci magi pocztą.

Jeszcze odpowiedÂź dla Omniego.

MILSIG nie lubi HP jak już pisałem.

1.Moc karabinka spada znacząco.
Na lufie 14" CO2 290fps a HP 240fps.

2.Ilość powietrza podana podczas strzału jest za mała aby przeładować bolta.
Co kilka strzałów następuje zmasakrowanie kilku kulek czekających w magazynku.
Dzieje się tak już poniżej 10*C. Powietrze także potrzebuje ciepła aby się prawidłowo rozprężyć. Nie tyle co CO2 ale potrzebuje. CO2 oweszem powoduje zamarzanie karabinka ponieważ pochłania ogromne ilości ciepła przy rozprężaniu ale za to ilość CO2 podana do Power Tube jest tak dużą,że marker bez problemu funkcjonuje. Nie można oczywiście przesadzać z szybkostrzelnością w zimie ale grać się da.
Edi
 

Postprzez mobius » 2009-10-04, 08:40

Osobiście sprawdziłem. Mam 12Ci butelke HP i starczylo na 3 magi rozsadnego strzelania. Gdzie na CO2 do 10 magów spokojnie udawało sie postrzelac... i to w temperaturach +-15*C
mobius
 

Postprzez adamgsi » 2009-10-30, 10:34

Witam tak wracajac do tematu mozna zapodac lufy i kolby z a-5 pasuja a takze e-grip z a-5 pasuje szkoda tylko ze e-grip z selektorem ognia jest tak dupiato zaprogramowany jak WAS tzn(zanim przelaczy sie tryb full auto trzeba oddac 2-3 pojedyncze strzaly) ja na szczescie mam starego e-gripa i zamćwilem juz przelacznik cos pokabinuje zebym mial selektor ognia w starym gripie jest to do zrobienia interesuje mnie tryb semi i 3 shot burst widze ze powoli zbiera sie ekipa z milsigami pozrdrawiam
adamgsi
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2008-07-10, 23:13
Lokalizacja: Krapkowice

Milsig i HP

Postprzez mobius » 2009-11-13, 16:10

A więc mam nowe doświadczenie z milsigiem i HP. Znajomy zakupił karabin ale uparl sie na mambę i butle na plecach e-grip etc.. Ok. Chce to ma. Sceptycznie podchodzilem do jego zasilania ale dalem sie namowic na przejazdzke i postrzelanie do brzózek. No i byłem mile zaskoczony. Milsig z kolba flexi air. wystrzelanych kulek ok 400szt z butli 48oz. Wszystko w jaknalepszym porządku. Temp 5C. Nie bylo efektu sniegu czy dumu jak w CO2 co mi osobiscie bardzo przeszkadzalo. Walczac z kolimatorem nie bylo widac gdzie leca kulki przy CO2. Tu nie bylo tego efektu. Wazne szczegolnie jak sie posyla w swiat wiecej niz 3 kulki... Karabin z krotka lufa wersja z silencerem dawala bardzo fajne rezultaty przy odleglosci do 15m. Co do e-grip to spluczka grawitacyjna nie dawala chwilami rady. Przydaloby sie elektro. 22.11 mamy mala bitwe pod Poznaniem wiec przekaze wrazenia bo rownież zamówilem sobie flexi air...
mobius
 

Postprzez adamgsi » 2009-11-14, 11:12

mobius napisał(a):wystrzelanych kulek ok 400szt z butli 48oz.


jebitna ta butla cos !!!

Nie rozumie po co ktos kupuje milsiga i strzela na spluczce tego nie potrafie zrozumiec a moze magazynki sa po to jak sie w spluczce kulki skoncza ????

Prosze o pomoc niech mi to ktos wytlumaczy !!! pozdrawiam
adamgsi
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2008-07-10, 23:13
Lokalizacja: Krapkowice

Spieszę wyjaśnić...

Postprzez mobius » 2009-11-14, 15:07

A więc ja stawiam pierwsze kroki w paintballu.. no może drugie ale towarzystwa niestety nie mam sprecyzowanego.... a wiec zeby czerpac choc troche frajdy z gry musze sie czasami przystosowac do terenu i do gatunku ludzi ktorzy graja ze mna... wiec od czasu do czasu nie da sie w militarny sposob rozegrac walki i trzeba tłuc ze spluczki w to mięso armatnie.. wtedy 5oz niestarcza..

Równie zorganizowanej militarnie lub milsimowo ekipy jak u Was nie ma w Poznaniu;]

No chyba ze ASG... a to nie dla mnie..

Myślę że jasno wyjaśniłem;]

BTW muszę się do Was wybrać na małe "malowanie".. i wtedy tylko butla w kolbie;]
mobius
 

Poprzednia strona

Powrót do RAM / RAP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron