Mój X7 (Mody wreszcie doszły ;-])

Mój X7 (Mody wreszcie doszły ;-])

Postprzez MrHyde » 2008-03-17, 15:22

MrHyde
 

Postprzez Rozan » 2008-03-25, 10:32

no robi wrażenie, nie powiem ;-)
Rozan
 

Postprzez MrHyde » 2008-03-25, 22:27

Dzięki Rozan klimat musi być ;-]. Trochę psociła Mi ta X7 na początku ale to przez moje laictwo teraz poprostu wymiata, wystarczyło pare przeróbek, odpowiednie smarowanie itp. i jest czad.
MrHyde
 

Postprzez Rozan » 2008-03-25, 22:35

Wymieniałeś coś z z podzespołów, tzn sprężyny itd czy na stockowych partach jedziesz..
Bo z tego co wiem w A-5 warto wymienić sprężyny, Alu Ratchet a niektórzy nawet tuby zakładają..
Sam myślę nad takim upem
Rozan
 

Postprzez MrHyde » 2008-03-25, 23:07

Ratchet, Tuba, lufka wymieniona spężyna stokowa i wszystko śmiga jak ta lala. Czerwona Tuba aluminiowa jest po pierwsze aluminiowa i wygląda trochę inaczej niż stockowa. Narazie wszystko działa bezawaryjnie.
MrHyde
 

Postprzez dellos » 2008-11-03, 11:49

Wygląda wyśmienicie a jak on się ma do A5 ?? w sensie jakość wykonania i użyteczna ??
dellos
 

Postprzez Gość » 2008-11-04, 22:38

Witam, ładna ta klameczka :-D musze przyznac... Jesli moge sie wypowiedziec (odp na ostatnie pytania, chociaż nie jest skierowane do mnie), to bedac w posiadaniu X7 oraz A5 stwierdzam ze wykonanie A5 jest troche bardziej dokładne (nie biorac pod uwage systemu cyclone oczywiście bo i w A5 jak i w X7 mialem z nim poczatkowo problemy). Bebechy sa identyczne co za tym idzie te same osiagi... Wyglad X7 bez modów jest znacznie bardziej militarny ale jest wiekszy i jak ktos nie lubi czuć ze trzyma cos w rekach to mozna uznac to za mankamet 8-). Z X7 miałem troche wiecej problemów (ale to chyba wina troche gorszej jakosci wykonania). Ja w swojej zmieniłem power tube (red), czerwoną spręzyne od maddmana (i tu nie radze zmieniac malych spreżyn ktore sa w kaplecie, w przypadku tej przy spuscie oki bo spust jest bardziej czuły ale "sear spring" lepiej zostawic seryjna bo po zmianie marker lubi czasem puscic samoczynnie serie na ustawieniu pojedynczych strzałow i w moim przypadku konczylo sie to rozwaleniem kuli ) Zmieniłem tez ratchet na metalowy oraz łopatki na miekkie (mysle ze nie sa na tyle miekie zeby to cos zmienilo wg mnie poprostu sa znacznie lepiej wykonane co zmniejsza prawdopodobienstwo rozwalenia kulki). Marker od srodka wypolerowałem w celu wyeliminowania niedoskonalosci odlewu (ta czynnosc napewno zmniejsza zuzycie czesci, "rear bolt" wyglada znacznie lepiej niz po tym samym czasie uzytkowania w A5 i podobno wypolerowanie stabilizuje pretkosc wylotowa). Po wszystkich modyfikacjach stwierdzam ze X7 ma znacznie lepsza powtarzalnosc i wydaje sie byc troche calniejszy od A5 w ktorym zmienilem tylko power tube (red) co do odleglosci strzalu nie widze roznicy. Na zewnatrz dodałem Commando Stock Air-Thru Kit i przymierzam sie do szyny X36 carry handle ktorą jak widze na fotce juz posiadasz i tu moje pytanie... Czy swobodnie i szybko da sie korzystac z kolimatora (maska i kolba w niektorych przypadkach z ktorymi sie spotkalem powodowala ze celowalo sie ciezko). I tu licze na Twoją opinie, warto kupowac czy nie ? Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez dellos » 2008-11-04, 23:48

że tak się wtrącę... opis bardzo dokładny, tylko czy nie wydaje mi się iż X7 jest już na baterię a A5 mechaniczny ?? tak czy siak, duże jest piękne czyli pewno bym na X7 stawiał :)
dellos
 

Postprzez HoHoL » 2008-11-05, 10:19

ÂŹle ci się wydaje zarówno A5 jak i X7 to mechaniczne markery wysokociśnieniowe. Wstawienie E-gripa nie czyni ich elektrykami.
HoHoL
 

Postprzez dellos » 2008-11-05, 11:30

Hmm to znów jestem zaskoczony :) bardzo pozytywnie oczywiście i X7 będzie pewno moim następnym zakupem :)
dellos
 

Postprzez Słonko » 2008-11-05, 12:24

Hohol ma racje to markery mechaniczne... I tu kolejna rada, jezeli myslisz o e-gripie to w X7 zostl naprawiony "błąd" konstrukcyjny :lol: e-gripa z A5 czyli przelanczanie miedzy semi a auto a to spory plus dla X7 (w A5 przejscie pomiedzy trybami strzelania w trakcie potyczki graniczylo z cudem, w X7 robi sie to kciukiem prostym przełacznikiem). Jedynym minusem jest zuzycie bateri i jej zamykanie (i tu odrazu po kupnie radze przykleic klapke tasma izolacyjna bo latwo ja zgubic) Pozdrawiam
Słonko
 

Postprzez dellos » 2008-11-05, 15:53

No a to jest na pewno duża wada w A5 no a wypadająca klapka to skandal potwierdzający słabą jakość wykonania :( ale może mechanizm lepszy i wytrzymalszy od reszty hihi
dellos
 

Postprzez płakol » 2008-11-05, 15:56

A co za problem kupic taki egrip do a5 ?

http://www.paintball-arsenal.com/produc ... cts_id=751
płakol
 

Postprzez DiaKum » 2008-11-05, 17:55

W jednym topicu sprawa tego egripa juz zostala poruszona... w sumie to zbieram chetnych na zakup tego ustrojstwa :)
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Słonko » 2008-11-05, 18:38

oczywiscie o ile ktos odrazu nie kupil A5 z egripem to jest to napewno lepsza opcja ( jak juz jest seria to po co przeplacac, no chyba ze serie sprzedac :) ). Słyszalem ze mozna w dziurke od właczania e-gripa wsadzic gumowy przycisk odpowiedniej srednicy (czasem stosuje sie takie np w zabawkach ) tak zeby po nacisnieciu na dziurke mocniej opuszkiem przelanczało pomiedzy trybami (ale to juz dla tych co lubia sie bawic, podobno sie sprawdza). Co do jakosci wykonania markera to pewne rzeczy (np niedoskonalosci odlewu) samemu mozna bez problemu usunac i jest gitara. sam mechanizm zastosowany w A5 czy X7 to naprawde dobre i proste rozwiazanie techniczne, wszystko ustawione jest w jednej lini i to chyba najlepszy sposob osiagniecia dobrego efektu ! Co do e-gripa to tasma izolacyjna rozwiazuje problem (ale lepiej to zrobic przed szkoda). Sam e-grip (łącznie z raczka i spustem co prawda z tworzywa ale dobrej jakosci) dziala bez zarzutu. Z przypadków z jakimi sie ostatnio spotkalem proponuje tylko zaraz po zakupie sprawdzic wszystkie gwinty bo z tym czasem jest problem a z reklamacjami po jakims czasie tez mozna miec klopot (bo to niby uszkodzenioe mechaniczne a jak udowodnic ze nastapilo juz w fabryce ?) . Pozdro
Słonko
 


Powrót do Paintball

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości