BT4 ERC - custom mod

BT4 ERC - custom mod

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 13:55

Witam.
Zima przyszła, czasu troszkę a więc pomodziłem i wyszło :)

Szyna SIR, aluminium + dół bardzo twardy ABS (naprawde solidna konstrukcja). Trzyma się na pięciu śrubach w tym dwie M5 trzymające RIPClipa. Troszkę się namęczyłem żeby było równiutko + sobota z głowy. Ale RIPClip pasuje bez zarzutu. Magazynek Orginalny BT4 M16 CLIP.

Wersja finalna, co prawda bez TACCAP i z lufą stockową. Ale zastanawiam się jeszcze jaką lufę wsadzić. Na pewno max 10 cali bo ma być "krótki i zwarty" (dlatego zrezygnowałem z kolby). E-grip na full-auto i sadzi aż miło ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 2009-01-11, 14:02 przez Kangoor, łącznie edytowano 1 raz
Kangoor
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-11, 13:59

No i bardzo ładnie, ja osobiście bym wolał z kolbą ale rozumie, że ma być mały i poręczny..
[SC] Shark
 

Postprzez PIECZARKA007 » 2009-01-11, 14:07

SUPER!!!
A MYśLAłEM żE SIÊ NIE DA TEJ SZYNY ZAINSTALOWAÆ PRZEZ TEGO RIP CLIPA.
PIECZARKA007
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 14:09

No zawsze kolbę można wrzucić + APEX i rączka na przednią szynę od spodu. Wtedy wygląda mniej więcej tak

Obrazek
Kangoor
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 14:10

Pieczraka da się i powiem Ci że pasi idealnie.
Kangoor
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-11, 14:10

No teraz jest w moim stylu i guście..
[SC] Shark
 

Postprzez PIECZARKA007 » 2009-01-11, 14:17

NO TO W TAKIM RAZIE TEż SPRÓBUJE.
A GDZIE KUPIłEś TÊ SZYNÊ...
PIECZARKA007
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 14:25

Szyny od razu nie kupiłem. Wziąłem szynę od Płakola z jego A5 zmodowanej na SIRa i chyba z godzinę ją mierzyliśmy. No i stwierdziłem że coś się jednak da z tym zrobić. Podziękowałem Płakolowi za użyczenie swojej :lol: i od razu złożyliśmy zamówienie.
Potem czekałem na magazynek. Jest metalowy i można go wyciągać. Jak przyszedł i wiedziałem jaki jest duży i gdzie ma być zacząłem modzić. I tak po kolei:

Zakładasz RIPCLIAPA i odrysowywujesz

Obrazek

Potem rozkręcasz mocowanie

Obrazek

Wycinasz szynę. Ale do połowy wzdłuż. Robiłem to miniszlifirką z nałożoną tarczą do cięcia za 67zł z Makro :)

Obrazek

Tak wygląda z góry po założeniu. Potem trzeba idealnie wywiercić dziury w szynie żeby przykręcić RIPCLIPA. Przez co dodatkowo mocuję szynę SIR na szynie RIS BT4.

Obrazek

Przykręcasz RIPCLIPA zakładasz TACCAPA (powiem Ci że chyba skopiuje twój pomysł z krótkim fatem OPSGEARA ;)

Obrazek
Kangoor
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 14:27

Kangoor
 

Postprzez PIECZARKA007 » 2009-01-11, 14:38

OGROMNE DZIÊKI !
A TA SZCZEGÓłOWA INSTRUKCJA MNIE ROZWALIłA.
SUUPER.
PIECZARKA007
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-11, 14:40

W razie czego pisz albo dzwoń. Służe radą.
Kangoor
 

Postprzez Hudy » 2009-01-12, 14:25

szyna CASV z gunfire też pasuje w tej konfiguracji tzn Rip Clip, magazynek itd
Hudy
 

Postprzez płakol » 2009-01-14, 18:57

Kangoo ! gratki

powiem tylko ze karabinek nawet w polowie nie wyglada tak fajnie na zdjeciach jak w rzeczywistości, moim zdaniem caly w nim urok ze nie ma kolby (ktora oczywiscie zawsze mozna dokupic:)

Dopasowanie ripclipa jest tez zrobione z glowa i z precyzja, super ze nam przybywa mocno militarnie wygladajacych markerow w druzynie :) minn m4'rki, mp5, kałasz w produkcji i mega wypasione p90 (szkoda ze klex jeszcze sie nie pokazal tu) itd.

Mysle ze jak po 23 sie juz rozmowilmy w wiadomej sprawie to cala 15 sie zarejestruje na AP :)
płakol
 

Postprzez Kangoor » 2009-01-15, 08:55

Dzięki ziom za słowa uznania. Trzeba dodać że gdyby nie to że użyczyłeś mi swojej szyny na przymiarki nic by może z tego nie wyszło. Tak że dzięks za pomoc.
Kangoor
 

Postprzez dellos » 2009-01-15, 16:44

Broń ładna, należy dodać iż jak już to jest to magazynek od PóÂźnejszej wersji M16, podstawowe magazynki z wersji 1 i 2 to 20 naboji max, magazynek krótki prosty. Ale to takie co nie co :)

Czyli pierwsze wersje M16 to oznaczenie AR-15, mniejszy odpowiednik AR-10. Generalnie w wesji podstawowej M16A1 miał magazynki krótkie. W wersji M16A2 też były krótkie i weszły do użytku długie potem.

AR-15 jest zamiennikiem dla wysłużonego M14, gdzie jak wiadomo kolba i łoże drewniane, krótkie magazynki no i większy kaliber i kula sama masą i wielkością niż w AR-15. W międzyczasie powstawiania AR-15 i M16A1 doszła zmiana amunicji, doszedł dosyłacz zamka no i zmieniono lufę, jej gwint i długość... no ale może to was nudzi ?? sorry :/
dellos
 

Następna strona

Powrót do Paintball

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości