Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Marker MAGFED (.068)

1. Milsig M17 XDC
3
25%
2. 468™ DMag Marker Militarny RAP4
2
17%
3. M-series ELITE
0
Brak głosów
4. Marker TGR2 Mk2
7
58%
 
Liczba głosów : 12

Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Alien » 2014-07-19, 11:53

Szanowni koledzy, uczestnicy gier MAGFED, użytkownicy markerów typu MAGFED i inni doświadczeni w tym temacie:)

W przeciągu kilku, może kilkunastu miesięcy stanę przed wyborem markera MAGFED. Kasa prawie zebrana, ale problem ze zdecydowaniem się. Mam na oku kilka modeli - wszystkie wybrane na stronie sklepu Activegames.
Podstawowe parametry markera to możliwość gry kulkami First Strike (bez konieczności modyfikacji na polu walki), magazynki na więcej jak 8 kulek ;-) , możliwość podłączenia butli w kolbie, no i obudowa z aluminium ("plastik" mnie nie interesuje). Mając powyższe na uwadze mam na oku 4 markery, a mianowicie:
Milsig M17 XDC
468™ DMag Marker Militarny RAP4 (ten chyba niema możliwości podpięcia butli w kolbie - no chyba że się coś już zmieniło)
M-series ELITE
Marker TGR2 Mk2

Proszę o Wasze opinie, wady zalety markerów (ale takie z "pola walki"), zasięg (jak jest to możliwe określić - parametr nie wymagany). Zużycie gazu (HP/CO2) - na ile magazynków (kulek). Jak wygląda sprawa z osprzętem, mam na myśli magazynki, ewentualnie lufa, (butla to pewnie standard) i itp.

Interesują mnie opinie użytkowników, to co pisze na stronach producentów to już znam:)
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Przemo » 2014-07-20, 07:57

dopisz sobie jeszcze do listy tiberiusa T15
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Alien » 2014-07-20, 08:08

a można go w Polsce kupić - znasz ceny ??
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Przemo » 2014-07-20, 08:27

będzie w kansusie
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-07-21, 18:46

Brałbym coś zasilanego z DMAGów, bardzo szybko docenisz możliwość posiadania niskim kosztem dużej ilości magazynków. W miarę bezawaryjnych.
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Kris2 » 2014-07-22, 21:46

468 oczywiście również może być zasilany butlą w kolbie - a co do jej rodzaju, pojemności - to kwestia wyboru. W komplecie w cenie jest w każdym bądź razie adapter / prowadzenie kolby do podpięcia mamby, który oczywiście można zastąpić np. 13ci HP.
Jubszy ma rację, pod warunkiem, że chcesz bawić się w obracanie magazynka przed wymianą na nowy (dwa osobne rzędy kulek) Milsig, TGR kulki mieszczą się jednorzędowo.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Alien » 2014-08-12, 11:14

Kris co możesz powiedzieć na temat niedopracowania TGR. Słyszałem że się zacina coś w magazynkach (trzeba jakiś element piłować). Podobno też bolt jest niedopracowany, warto go przeszlifować.

Miałem w rękach tego Tiberiusa T15 (cena jest OK :) ) i jestem pozytywnie zaskoczony. Czekam na dalsze opinie od użytkowników, jak się sprawuje na polu walki :)

Na tą chwilę w gre wchodzi Tiberius T15 i TGR (choć głosy które do mnie doszły o niedoróbkach i zacinaniu się "maszynki" powodują że TGR schodzi na drugi plan) :):):)
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Kris2 » 2014-08-12, 17:36

Jeżeli chodzi o TGR'a, to w mk1 były problemy, w mk2 ja ich nigdy nie miałem. Fakt - na bolcie są ślady podłużne, ale nigdy nie wpływały na pracę całego markera, uszczelnienie itp. Co do magazynków - może się zdarzyć jakiś problem jeżeli doprowadzimy do silnego zapiaszczenia i nie wyczyścimy dokładnie.
Prostota obsługi - rozbierania i serwisowania to duży plus, można to zrobić na kolanie na polu i nie zajmie więcej niż 3 minuty.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Koniu78 » 2014-08-12, 18:13

Co do TGRa - jak już poznasz, podpieścisz to pokochasz i nie zawiedzie.
Prostota tak jak pisze Kris to jego ogromna zaleta, magi wymagaja troszkę usprawnienia ale samemu zrobisz co trzeba w razie czego.
Na pewno jak się przesiądziesz z innego markera na magfed to jest duże prawdopodobieństwo że a to za szybko wbijesz magazynek a to coś tam zapiaszczysz - ale osobiscie polecam z całego serca bo nawet ostatnio jak mi jeden kolega odwrotnie magazynek probował wpiąć i porozbijal kule to woda z butelki, wycior i oliwka i po 5 min. marker sprawny.
Avatar użytkownika
Koniu78
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2011-06-27, 21:51
Lokalizacja: łódÂź

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Ace » 2014-08-12, 20:11

Nigdy nic w TGR2 nie piłowałem ani nic nie tuningowałem a śmiga. Strzelam ,czyszczę i cioram i tak w kółko.
na bolcie są ślady podłużne

Jeśli myślimy o tym samym to przez ball detent prawda ale w moim przypadku jeśli kulka nie jest z dupy to nie ma wpływu. Ostatnimi czasie na pół wora kulek jedno ścięcie - sam jestem w szoku :-D

Filmik z Facro ,jak widać można nim malować gości z spłuczkami ;-)
Przełączyć na HD
https://www.youtube.com/watch?v=7I_vGQw ... 8PlFW6C_dA
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Alien » 2014-08-13, 11:08

No teraz mam trochę więcej informacji. Dzięki Panowie :mrgreen:

Szala się zrównoważyła, a nawet zaczyna przeważać w kierunku TGR2-MK2 :) Zobaczymy jak będzie się spisywał T15

No zobaczymy może do końca roku (jak się uda dozbierać kasę) będę szczęśliwym posiadaczem którejś z ww. "maszynek"
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Benny » 2014-08-18, 06:02

A ja jednak jak bym miał wybierać z tej listy to 468, wersja guardian kozak. Magi tanie jak barszcz, niedługo wyjdą p-magi (podobno w październiku) których nie trzeba obracać, 22 kulki ciurkiem. Jak kiedyś można było psioczyć na crap4 to zaczynają naprawdę dbać o produkt końcowy. No i jak planujesz zakup za kilka miesięcy to pojawi się jeszcze jeden model od nich. Sam jako posiadacz tacamo (rap4) kiedy czytam albo słucham o łatwym rozbieraniu/czyszczeniu na polu to nie wiem o co chodzi, ja po prostu nie muszę :) Jeśli się już mi zdaży ścina to wycior w lufę i tyle.
NO SACRIFICE
NO VICTORY
Avatar użytkownika
Benny
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2012-12-10, 16:49
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Pik » 2014-09-14, 21:18

Jak napisał Benny - nie dyskwalifikuj 468. Za parę chwil wyjdzie troszkę usprawniona wersja PTR (nie to, żeby w zwykłej było coś nie tak).

Ja swoją 468 użytkuję od 1,5 roku i miałem tylko jeden problem: ten marker posiada Lok Bolta - takie mechaniczne oczy które nie pozwolą strzelić jak kulka nie jest w pełni w komorze, albo np rozmiękła. Niestety LokBolt doprowadził do ukruszenia bolta. Marker po gwarancji, napisałem do RAP4 - odpisali żebym im podesłał fotkę bolta, po czym wysłali mi nowego (fajne zachowanie!!!), po czym kolo z RAP4 napisał mi, żebym tego ukruszonego reanimował żywicą epoxy - tym sposobem mam zapasowego bolta w razie co.

System niewypadających kulek - chyba jedyny marker magfedowy ktory w defaulcie ma takie usprawnienie, że po wyciągnięciu maga - nie tracisz kulek które były w komorze (wiem - detal, ale b.przydatny jak strzelasz FSami)

Możesz kupić wersję bazową, a dodatki typu handguard, chwyt itp - kupujesz tanio w sklepie ASG (ważne, zeby były kompatybilne z M4/AR15), albo montujesz real steel. Ja mam chwyt pitoletowy ERGO za 30pln, a handguarda noveske 7,25" również ASG za ~100pln.

DMAGI: Tanie, proste, łatwe w czyszczeniu- jedyny mankament to to obracanie, ale na horyzoncie do tego magwella są:
HELIX (testowałem - będzie wypas!) 22 kule lub 23 shaped projectiles
HYDRA (!!!) - mechaniczny magazynek bębenkowy na 50 lub 100 (kule i shaped)
Jeżeli DMAGI by Ci jednak nie podeszły - możesz kupić magwella do magów scaraba.
Pik
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2014-02-03, 21:27
Lokalizacja: Tychy/Warszawa

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Kris2 » 2014-09-15, 19:55

Trudno nie zgodzić się z tym o czym piszą Pik i Benny. Prawda jest taka, że na przełomie ostatnich 2,5roku postęp w magfedach zrobił się kolosalny, przez co obecnie mamy min 4modele z różnych stajni, gdzie każdy jest technicznie dopracowany i niezadowny. Do tego przedział cenowy od 1200-2500 można wybierać w różnych wersjach każdego z tych producentów. Czuję, że za chwilę inne modele bazowe aniżeli tylko platforma AR-15 pójdą na tapetę :)
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: Marker MAGFED (0.68) Jaki??

Postprzez Pik » 2014-09-15, 22:55

Ale do rzeczy, bo kolega zadał konkretne pytania :)

468:
- zasięg (jak jest to możliwe określić - parametr nie wymagany)
Tu ciężko - nie mierzyłem + zalezy od wielu czynników

-Zużycie gazu (HP/CO2) - na ile magazynków (kulek).
120-140 kulek z butli 13ci @3000PSI - zależy to od tego jak szybko pociągasz za spust (to było przy ~270fps)

-Jak wygląda sprawa z osprzętem, mam na myśli magazynki, ewentualnie lufa, (butla to pewnie standard) i itp.
Magazynki po 36pln sztuka (DMAG) - są tak proste, że prędzej je zgubisz niż zepsujesz. Można je rozebrać w warunkach polowych. Troszkę tandetny plastik, ale ... taniocha.
Jedyna rzecz to to, że jeżeli chcesz strzelać ShapedProj (FS lub pochodne) - musisz dla nich miec odrębne magazynki (dedykowane) - są w nich mocniejsze sprężyny, które niestety ze zwykłych kul robią marmoladę.

Lufa: no ja od 2-3 lat używam zestawu HH - najczęściej 3" lufy WidowMaker. Cholernie to to celne.

BTW: Nie masz daleko pod Opole - wpadnij, pomacaj, przestrzelaj każdą. Zagrać też możesz - mam przerobioną A5 na DMAGi + sporo magów - jakoś się podzielimy. Jedyne czego byś potrzebował to hmmm... pas na butlę (albo skołuj sobie skądś 13ci). Kamizelkę z ładownicami mogę Ci zabrać - jedyne czego nie mam nadmiarowego to torba zrzutowa. Dodatkowo jakieś baterie 9v (tam jest egrip).
Jak jesteś zainteresowany - pisz na priv.
Pik
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2014-02-03, 21:27
Lokalizacja: Tychy/Warszawa

Następna strona

Powrót do Paintball

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron