Honor i chwała- pogadanki

Honor i Chwała

Honor i chwała- pogadanki

Postprzez Sephiroth » 2008-12-15, 17:29

Tutaj piszemy uwagi, składamy hołd autorowi :mrgreen: , krytykujemy, zadajemy pytania i zbaczamy z tematu.
Sephiroth
 

Postprzez [JH] Martin » 2008-12-15, 21:20

Będzie jakeś "szczelanie" w epizodzie III czy tylko patrolowanie? :-) I czy znów będzie 8 stron konfliktu - tak, żeby nikt nie wiedział o co chodzi? ;-)

Generalnie, sugerowałbym mniej skomplikowane rozwiązania - tzw. klimat na tym na pewno nie ucierpi.
[JH] Martin
 

Postprzez Maksiu » 2008-12-15, 23:37

W końcu Sephiroth!!! Epizo[fade]d[/fade] II był OK, no i mam nadzieję że III też będzie
Super by było żeby taka pogoda znów była.
Ostatnio edytowano 2008-12-16, 22:01 przez Maksiu, łącznie edytowano 2 razy
Maksiu
 

Postprzez Sephiroth » 2008-12-16, 21:58

[JH] Martin, to co piszesz dotyczy Kongo: Remedium autorstwa pmk, bo ma moim sceno ekipa Jarhead nie gościła.
LARP ma to do siebie, że nie tylko kulki latają - rozpoznanie, negocjacje, pilnowanie tyłka przed zdradą. Biorąc udział w takiej grze liczyc trzeba się z tym, że wiele fragów się nie zaliczy, a czasem jest tak, że w ogóle się nie postrzela.
Taki już charakter tej zabawy, niemniej staram się budować sceno tak aby każdy miał okazje wywalić troche farby w emocjonującej akcji.
Sephiroth
 

Postprzez Sephiroth » 2009-01-04, 02:26

Uwaga dodaję zmiany w zasadach. Poniewaz nie kazdy posiada T8, można używać broni krótkiej ASG, skoro i tak gramy na trafienia. Co więcej dla miłośników zdobycia statusu "Silent Assassin" dopuszczam stosowanie innych urządzeń miotających kulki z farbą. Np proce, dmuchawki i inne wynalazki a al James Bond (Płakol wie co mam na mysli), oczywiscie 300 fps max.
Sephiroth
 

Postprzez Sephiroth » 2009-01-07, 10:47

uwaga planowany na 18.01 epizod III nie odbędzie się w tym terminie.
Sephiroth
 

Postprzez [JH] waboo » 2009-01-07, 12:57

Sephiroth napisał(a):można używać broni krótkiej ASG, skoro i tak gramy na trafienia

chwileczkę - jakie asg?

w jednym z ostanich postów Shark napisał:
"Forum AP miało zrzeszać śląskich graczy paintballowych którzy preferują nieco inna niż powszechnie kojarzona w Polsce odmianę paintballa"

co/kogo zrzesza właściwie Armia Południe?
o ile nie widzę większych przeszkód, że AP może robić gry na farbie i na kulkach plastikowych to jakieś nieporozumienie mieszać w jednej grze asg z paintem!
[JH] waboo
 

Postprzez Roger » 2009-01-07, 16:10

Z tymi "klamkami" asg i innymi "wynalazkami" też bym nie przesadzał. Nie róbmy znowu rewolucji. Dla urozmaicenia można któryś z epizodów (albo jego część) zrobić tylko w oparciu o asg (coraz więcej ludzi ma odpowiedni sprzęt). A proce i inne tym podobne nie sprawdziły się w paincie m.in. dlatego, że za cholerę nie da się tego schronować (bo jak schronować gumę, która ma w różnych temperaturach różne właściwości ?) :). Takie jest moje zdanie, ale każdy ma prawo do własnego.
Ostatnio edytowano 2009-01-07, 17:05 przez Roger, łącznie edytowano 1 raz
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Sephiroth » 2009-01-07, 16:48

Fakt Roger z chronowaniem procy może być problem. :mrgreen:

[JH] waboo, nie za bardzo rozumiem jaki jest powód Twojego aż tak wielkiego wzburzenia i odwołania się do słów Sharka o idei Armii Południe. Propozycja używanie krótkich replik asg dotyczy WYłąCZNIE LARP-a mojego autorstwa, gier opisanych w TEJ części forum o cokolwiek patetycznej nazwie Honor&Chwała.

Jeżeli uczestnicy biorący udział w rozgrywkach H&H uznają to za zły pomysł, temat uznam za niebyły.

PS: Listę przeniosłem do nowego tematu.
Sephiroth
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-07, 17:37

Myślę i mówie jak Roger:)
Maksiu
 

Postprzez Edi » 2009-01-07, 19:06

Ja w PB używam RAMa jako krótką broń.
Natomiast jeżeli ktoś chce używać ASG (broń krótka) to nie mam nic przeciwko.
Jest nawet jeden argument za:
Kilka razy zdarzyło się, że przeciwnik zanjdujący się blisko mnie nie strzelił tylko powiedział "nie żyjesz". Takie reguły OK. Ale mogła się zaciąć broń lub mógł nie trafić a gdyby miał bron krótką to strzela i nie ma dyskusji.

Ale zawsze decyduje twórca scenariusza.
Edi
 

Postprzez Pentagram » 2009-01-07, 19:42

Calkowicie zgadzam sie z argumentem Ediego o ile sie nie myle to bron krotka asg zykle nie przekracza 200FPS prawda? a z odleglosci ok 5 metrow jest to przynajmniej jakas mozliwosc oddania strzalu. A tak pozatym poleca ktos cos jako bron krotka? Jakie koszta itp? Gazowe czy jakies inne -> a moze moja wiatroweczka waltera na srut typu cobra tez moze byc:P ponizej 17j;p predkosc wylotowa 240m/s;p w przeliczeniu ~ 782,2 FPS ;p
Pentagram
 

Postprzez lordmarcel » 2009-01-07, 20:02

Nie mam nic przeciwko używaniu BRONI KRÓTKIEJ. Uważam że nie zepsuje to klimatu zabawy mimo wszystko paintballowej ;) Tak jak Edi twierdzę że w niektórych sytuacjach to naprawdę by pomogło (była już taka jedna - Edi wie o co chodzi xD).

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Maksiu » 2009-01-07, 20:41

A tak zbaczając z tematu klamek, to gdzie można zobaczyć zdjęcia z naszego przedostatniego spotkania Honoru?
Maksiu
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-08, 00:04

Co do klamki ASG to Pentagramie niestety one przekraczaj 200FPS, a moja na pewno grubo przekracza. Ale nie mam nic przeciwko używaniu takich wynalazków w grach do tego przystosowanych przez ich wewnętrzny regulamin. Nie mieszajmy w jednym worku Armii Południe z tą konkretną grą która może rządzić się swoimi prawami.
[SC] Shark
 

Następna strona

Powrót do Honor i Chwała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron