Arktyka Epizod 4 - Luty 10 (niedziela)

Apokalipsa według Pana Michała

Moderator: Pmk

Postprzez Pmk » 2013-02-08, 17:48

Panowie,

Poszę o dokładne zapoznanie się z zasadami/regulaminem zamieszczonymi wyżej (na początku).
Przeczytać do końca :]

W szczególności system odnoszenia i zaopatrywania ran.
Oraz kwestie związane z medykiem.

Jedna zmiana - Cmentarz = Kostnica
:]

Oraz mała dodana, uwaga:

Nie wolno używać nie swoich ID!
Wolno używać tylko ID Card przekazanego danemu graczowi przez orga.

Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Pmk » 2013-02-08, 17:55

Pytanie:
Czy wolno używać pirotechniki?

OdpowiedÂź:
Za zgodą orga - tak.
Granaty dymne i paintballowe, ew. asg - z grochem.
Tylko fabrycznej, żadnych samoróbek.
żadnych hukowych.


Przypominam - gramy na trafienia - nie na splaty!

Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Feldgrau » 2013-02-10, 18:35

Panie i Panowie bardzo dziękuję za udanego ( według mnie ) LARPa , nocne podchodzenie i nasłuchiwanie , spotkanie z agentem , z paintfaiderami super , dzięki mojemu ochroniarzowi że ślizgał się na tym zlodzonym śniegu razem ze mną i dzielił trudy nocnego marszu . Dzieny inwent bardzo udany choć rola podwójnego agenta mocno mnie zmęczyła . W domu musiałem sprawdzić w dowodzie jak ja się naprawdę nazywam . Szeroko otwarte oczy ze zdziwienia kolegi w siedzibie radia gdy poderżnołem mu gardło - bezcenne . Skorpion jeszcze raz sorki za tę pudroweczkę . Teraz zbieram na operacje zmiany płci bo koledzy z AHT powiedzieli że jak mnie spotkają to najpierw bedą strzelać potem sięwitać - jestem skończony już jako jaki kolwiek agent czy chłopiec do podawania herbaty na milsimach :-P
Kolegom z ZOMO gratuluję "chrztu bojowego" na LARPach , zimnej krwi podczas wykonywania coraz dziwniejszych rozkazów od coraz to dziwniejszych osób :mrgreen: . Wszystkim kolegom i koleżance dziękuję za udział i świetną zabawę
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez twbolek83 » 2013-02-10, 18:41

rowniez dzieki
bylo super

PMK - przeszles samego siebie z tym sceno :idea:
oby takich gier wiecej
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez VojciechU » 2013-02-10, 19:01

Feldgrau napisał(a):Teraz zbieram na operacje zmiany płci bo koledzy z AHT powiedzieli że jak mnie spotkają to najpierw bedą strzelać potem sięwitać


Już tyle razem gramy, HT nie AHT :evil2:

Horse Team powoli dociera do domków, osobiście uważam, że gra bardzo udana, podziękowania dla PMK i dla wszystkich po drugiej stronie markera. Oby do następnego ;)
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gebel » 2013-02-10, 19:06

Również przyłączam się do gratulacji dla orga i wszystkich uczestników, szczególnie tych którzy przybyli do nas z woj. łódzkiego

Ten który nie zdradził ojczyzny :lol:

Jutro szukam pracy i nowego lokum :mrgreen:
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez skorpion » 2013-02-10, 19:09

Gra bardzo udana KSK Gruppe 1 dziękuje za nocne spacerki. W imieniu całego KSK dziękuję za wyśmienitą zabawę :)

Feldgrau napisał(a):Szeroko otwarte oczy ze zdziwienia kolegi w siedzibie radia gdy poderżnołem mu gardło - bezcenne .
Ja to bardziej bym się bał tej Pani co to jej gardziołka podciąłeś :)

Feldgrau napisał(a): Skorpion jeszcze raz sorki za tę pudroweczkę .

No jest siniaczek, ale taki sport :) nie żywię urazy :) już poprosiłem kolegę PG żeby oddał FSem :)

Feldgrau napisał(a):Teraz zbieram na operacje zmiany płci bo koledzy z AHT powiedzieli że jak mnie spotkają to najpierw bedą strzelać potem sięwitać - jestem skończony już jako jaki kolwiek agent czy chłopiec do podawania herbaty na milsimach :-P

HT Feldziu :) tyle razy nami grałeś i jeszcze się nie nauczyłeś :P wstyd :P
Avatar użytkownika
skorpion
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2010-09-05, 17:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alien » 2013-02-10, 19:28

Dzięki wielkie wszystkim za naprawdę fajną grę, warto było - a Ci którzy się nie zdecydowali niech żałują.

WIELKIE GRATULACJE PMK za pomysłowość - wielki podziw :)

Do następnego :)
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Pol » 2013-02-10, 20:25

Podziękowania za grę.

Pierwszy raz wybrałem się na grę tego typu i mimo, że wiedziałem co się szykuje byłem trochę zaskoczony:

„Po kilku monotonnych patrolach południowej części miasta wyruszyliśmy z Bolkiem żeby przesłuchać DJ miejscowego radia (Gebel) i pilota komercyjnego śmigłowca (Feldgrau). Zanim operacja rozwinęłam się na dobre przesłuchiwani zaczęli przesłuchiwać siebie nawzajem, przyznawać się do różnych nielegalnych działań, a nawet wstępne proponować łapówkę. Przy czym na propozycję łapówki w drzwiach pojawił się komendant (Pmk) z bezwstydnym łapówkarskim uśmieszkiem i polecił nam wracać na patrol. Wychodząc rzuciłem okiem na bardzo ciekawe zdjęcie z komendantem w roli główniej. Oczywiście wróciliśmy do szukania, ale tym razem nie intruzów, a bimbru który przemycał Feldgrau. Towaru jednak nie było, Feldgrau zapewne już wszystko wypił lub sprzedał, żeby mieć co wręczyć komendantowi. Zacząłem zastanawiać się nad eliminacją komendanta pod zarzutem zdrady. Niestety, kiedy dotarliśmy z Idolem do HQ Bolek radośnie oznajmił nam, że już zajął się komendantem i teraz on jako wojskowy dowodzi obroną miasta.”
Ostatnio edytowano 2013-02-10, 20:58 przez Pol, łącznie edytowano 1 raz
Pol
 

Postprzez dejv_ » 2013-02-10, 20:30

ZT również składa podziękowania za grę wszystkim uczestniczkom i uczestnikowi :-P
Gratki za sceno i czekamy na zaś:D
Zawsze jest dalej niż wygląda. Zawsze jest wyżej niż wygląda. Oczywiście zawsze jest trudniej niż wygląda...
dejv_
 
Posty: 223
Dołączył(a): 2011-05-25, 23:24
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Ace » 2013-02-10, 20:56

Dzięki wszystkim za niedzielę ,będzie co wspominać. Pmk no szacunek za całość.
Gdybym wiedział że Feld jest powdójnopodwójnym agentem to bym go nie kładł na glebę :oops: a i prośba do DJ'a ,następnym razem więcej Rammsteina :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Postprzez Gebel » 2013-02-10, 21:06

Ac3 napisał(a): a i prośba do DJ'a ,następnym razem więcej Rammsteina :mrgreen:


mówisz i masz, jak jeszcze kiedyś dostanę tą fuchę to wezmę 3 baterie do radia a nie jedną jak dzisiaj, wtedy będzie non stop :->
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Idol » 2013-02-10, 21:31

Dzięki za grę przede wszystkim dla organizatora, bawiliśmy się super - na takie imprezy warto jeÂździć 200 i 300 km. Dziękuje również wszystkim Norwegom jak i Niemcom.

Poza oczywistymi pozytywami - co tu dużo gadać, jest niedosyt. Feldgrau ukradł show. Oczywiście rozumiem, ze taka misja od króla i gubernatora, dla chwały i wolności narodu, każdy służy ojczyÂźnie jak może - wiec szczerze gratuluje, zwłaszcza że dzięki niemu wracamy do łodzi z tarczą. Sadze jednak że nawet bez tej świetnie zaplanowanej akcji wywiadu pokonalibyśmy wroga. Zachodziliśmy Szwabów od północy, dwóch było wyeliminowanych, poradzilibyśmy sobie z resztą. Po 7 h łażenia po dziurach i marznięcia na śniegu należała nam się dłuższa strzelanka.

Oczywiście nie chce w ten sposób umniejszać dokonań tego kto grę zorganizował i nas na nią zaprosił, ale sadze ze w czasie szturmu Niemcy byli absolutnie bez żadnych szans - nawet gdyby szli w komplecie na polowe norweskiej ekipy, przy tak żelaznych nerwach jakie zaprezentował Feldgrau musieli przegrać.

Może na przyszłość warto pomyśleć o ograniczeniach które nie będą jednoznacznie rozstrzygające - np. podwójny agent może wyeliminować ograniczona liczbę wrogów, trzech - czterech? Sorry ze marudzę ale żal że nie wygraliśmy w "uczciwej" walce (jeśli w ogóle coś takiego istnieje). Wiem że łatwo po fakcie mówić „Co można było zrobić lepiej”, gdy się samemu nic nie zrobiło, dlatego bardzo proszę aby mój głos potraktować jako refleksję, a nie krytykę.

Na koniec gratulacje dla bohatera dnia - trzeba mieć łeb na karku żeby w takiej sytuacji nie pogubić się i zrealizować misję.
Idol
 

Postprzez dejv_ » 2013-02-10, 22:13

Zawsze jest dalej niż wygląda. Zawsze jest wyżej niż wygląda. Oczywiście zawsze jest trudniej niż wygląda...
dejv_
 
Posty: 223
Dołączył(a): 2011-05-25, 23:24
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Feldgrau » 2013-02-11, 07:30

Panowie - namieszałem podczas akcji zdobywania/odbijania miasta , częściowo wyszło to "samopas" gdyż nie wiedziałem że będę sam na sam z głodnymi krwi niemcami w środku miasta - niestety mój pierwotny plan padł bo gdy chciałem opuścić ich m.p i udać się do komendantury policji niemcy przekazali mi info że "moje" własne wojsko podało na radiu iż jestem zdrajcą i muszą mnie odstrzelić . dlatego podczas bitwy podjąłem decyzję na samotny atak od środka i sam jestem zaskoczony iż mi się udał . Jednak muszę przyznać ( a tylko z tą grupą byłem na tyle długo by obserwować ) że Niemcy to mocno zdyscyplnowana i dobrze wyszkolona grupa . Nie wiem czy obrońcy poradzili by sobie gdyż Komendant wojskowy miał do dyspozycji kilku policjantów , grupę wojska jednego cywila i komendanta policji - a więc grupę ludzi z róznych sfer i w różnym stopniu zdemoralizowanych i przekupionych ( lub nie )
Niemcy działali karnie i byli bardzo zdysyplinowani a ich dowódca podejmował szybkie i trafne decyzje , bardzo szybko potrafił przeanalizować sytuacje i wyciągnąć odpowiednie wnioski ( np podczas spotkania na v1 przy podawaniu hasła szybko przeliczył liczbę liter i trafił z odzewem ) ( w mieście przy braku radiostacji szybko ogarnął sytuacje i dążył do opanowania komendantury miasta ) . Ja namieszałem od środka i to w momencie zagrożenia gdzie każdy żołnierz niemecki zajęty był walką i wykonywaniem poleceń swojego dowódcy nie miał czasu patrzeć mi na ręce - dlatego miałem łatwiej ale i tak "moje" wojsko na końcu chiało mnie odstrzelić takie to dziwne jest życie podwójego agenta.
Nie opisuję tu walecznych czynów policjantów czy żołnierzy naszej strony gdyż nie było mnie tam i nie mogłem tego widzieć ale atak z kilku stron przebiegał wyśmienicie .

na pewno brakowało nam w nocnych harcach kontaktów z przeciwnikiem , na pewno przydało by się więcej akcji na patrolach i choćby przy patrolowaniu ulic jakichś ciekawych przygód np z przemytem lub lewymi papierami . Larp jest wielo wątkowy a gra rozwija się sama gdyby nie nadszedł komendant to rozwinęła by się sprawa łapówki dla policji to może ruszył by przemyt i policjanci mieli by zajęcie w mieście . Czasem jest tak że kilku z nas ma więcej gry w grze gdy inni tylko patrolują lub stoją na warcie .

Ps. VujciechU przepraszam za pomyłkę w moim porzednim poście dotyczącą nazwy teamu .
Ostatnio edytowano 2013-02-11, 08:54 przez Feldgrau, łącznie edytowano 2 razy
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AwPM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron